Psychoterapia małżeńska Mokotów, Ursynów | Psychoterapia par Ursynów, Mokotów

+ 48 531 208 150

Dni przyjęć: poniedziałek - sobota

Psychoerapia par i małżeństw


JAKIE SĄ CELE TERAPII DLA PAR?

.

Psychoterapia małżeńska (oraz terapia par), którą oferuję w moim gabinecie psychologicznym w Warszawie na Mokotowie, ma na celu poprawę funkcjonowania związku oraz zwiększenie satysfakcji z niego u każdego z partnerów. W czasie trwania terapii dla par pracujemy nad tym, aby relacja w jak największym stopniu spełniała oczekiwania i umożliwiała realizację potrzeb obu stron.


O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII DLA PAR?

.

Warunkiem rozpoczęcia i powodzenia terapii małżeńskiej (terapii par) jest chęć obojga partnerów do skorzystania z pomocy psychologa. Ponadto niezbędne jest, aby każdy z partnerów (małżonków) był gotowy do pracy nad zmianą w swoim zachowaniu. Nie jest możliwe, aby dokonać zmian w jednej osobie na polecenie i według wskazówek drugiej osoby.


WARTO ZGŁOSIĆ SIĘ NA TERAPIĘ PAR, JEŚLI...

.

  • od dłuższego czasu masz wrażenie, że nie potraficie się porozumieć w mniej lub bardziej ważnych sprawach, a Twój mąż/żona/partner/partnerka słyszy zupełnie co innego, niż Ty próbujesz powiedzieć,
  • Twój mąż/żona/partner/partnerka słyszy zupełnie co innego, niż Ty próbujesz powiedzieć,
  • coraz częściej myślisz – bądź oboje myślicie – że najlepszym rozwiązaniem w Waszym przypadku jest rozstanie, ale wciąż masz nadzieję, że ten związek można uratować,
  • decyzja o rozstaniu już zapadła, jednak chcecie, aby było one jak najmniej raniące,
  • zastanawiasz się, jak rozmawiać o rozstaniu z dziećmi,
  • doszło do zdrady, jednak zdecydowaliście się ratować związek,
  • jeden z partnerów jest nadmiernie zazdrosny,
  • pozornie wszystko jest w porządku, jednak macie wrażenie, że oddalacie się od siebie.

Jeśli potrzebujecie dobrego specjalisty z Mokotowa lub Ursynowa, chętnie spotkam się z Wami. Psychoterapia par pomoże Wam poradzić sobie z trudnościami.

Terapia małżeńska to idealny sposób na udany związek


JAK WYGLĄDA TERAPIA DLA PAR?.

Psychoterapia małżeńska (jak i terapia par) rozpoczyna się od 1-3 wizyt „diagnostycznych”. Są to spotkania polegające na zapoznaniu się z problemem z punktu widzenia każdego z partnerów – zebraniu podstawowych informacji o historii relacji, doświadczeniach z poprzednich związków, rodzinach, z których partnerzy pochodzą. W tym okresie zazwyczaj proponuję 1-2 sesje indywidualne z każdym z partnerów. To pozwala w pełni skupić się na emocjach każdego z partnerów dotyczących sytuacji w związku. Takie spotkania są szczególnie wskazane, gdy osoby bardzo oddaliły się od siebie i trudno jest im mówić o tym, co naprawdę czują w swojej obecności. Wszystkie spotkania odbywają się w moim gabinecie w Warszawie na Mokotowie.

Po tych kilku sesjach staramy się razem określić problem, który nadaje się do pracy terapeutycznej. Ustalamy, jaki jest cel naszych spotkań i orientacyjny czas trwania całej terapii. Zazwyczaj terapia trwa od kilku do kilkunastu spotkań, ale zdarza się, że osiągnięcie pożądanej zmiany wymaga dłuższej pracy.

Jeśli macie jakieś pytania związane z terapią małżeńską (terapią par) zachęcam do kontaktu. Zapraszam pary z Ursynowa, Mokotowa i całej Warszawy.


CZY NA WSZYSTKIE PROBLEMY W ZWIĄZKU POMOŻE TERAPIA PAR?

Terapia dla par nie pomoże, gdy:

  • w związku występuje przemoc – jeśli podejrzewasz, że Twój partner stosuje wobec Ciebie jakąś formę przemocy, proponuję Ci psychoterapię w dyskretnym gabinecie na granicy Mokotowa i Ursynowa, lub zgłoszenie się do ośrodka zajmującego się pomocą ofiarom przemocy,
  • przyczyną problemów są zaburzenia jednego lub obojga partnerów, które uniemożliwiają poradzenie sobie z problemem pary. Wówczas zaleca się osobną psychoterapię (obojga lub jednego z partnerów, w zależności od sytuacji). Po zakończeniu takiej terapii można wrócić do terapii pary, jeśli jest wciąż taka potrzeba.